Półkolonie Lato 2020

Okoliczności w jakich się znaleźliśmy nie przeszkodziły nam zorganizować kolejnej edycji Półkolonii Małych Mistrzów. Pomimo ograniczonej liczebności dzieci, ciągłego mierzenia temperatury, noszenia maseczek i dezynfekcji rąk, bawiliśmy się rewelacyjnie, a każdy kolejny dzień wzbogacał nas w nowe doświadczenia.

Pierwszy dzień był dla nas dniem zapoznawczym, rozpoczęliśmy go oczywiście od poznania regulaminu i przedstawiania zasad związanych z bezpieczeństwem. Po nudnym wstępie mogliśmy ruszyć integrować się w znanym nam Parku 17. Do dyspozycji mieliśmy trampoliny, dmuchańce, lasery i inne ciekawe atrakcje dla dzieci. Żeby urozmaicić naszą podróż powrotną ruszyliśmy w kierunku Rybiego Rynku, skąd rozpoczęliśmy rejs łodzią SŁOWIANKĄ po bydgoskiej Brdzie. Podczas podróży podziwialiśmy z nieco innej perspektywy piękne zakątki naszego miasta. Przepłynęliśmy między innymi obok zabytkowego budynku Poczty Polskiej, dawnego terenu zakonu Bernardynów, HSW Łuczniczka, Torbydu, czy Artego Arena, aczkolwiek największe wrażenie zrobiła na nas malownicza przyroda.

Kolejny dzień oznaczał nowe wyzwania, tym razem udaliśmy się do Olimpic bowling, gdzie rywalizowaliśmy podczas gry w kręgle. Niektórzy mimo pierwszego kontaktu z tego typu rozrywką i dźwiganiem bardzo ciężkiej kuli radzili sobie świetnie i osiągali bardzo wysokie wyniki. Na zakończenie dnia udaliśmy się do Family Parku. Tam naprawdę nie da się nudzić, dzieci miały możliwość skorzystać z małpiego gaju, ścianki wspinaczkowej, dmuchańców i samochodów elektrycznych.

Trzeci dzień w znacznej części spędziliśmy w Myślęcinku, największym w Polsce parku miejskim. Spośród wielu dostępnych atrakcji w LPKiW tym razem wybraliśmy jazdę konną oraz grę w minigolfa. Dzieci bez problemu pokonały 18 dołków i równie dobrze radziły sobie z jazdą konną. Trzeba zaznaczyć, że dla wielu osób był to pierwszy kontakt z konikiem. Dzięki uprzejmości właścicielki stadniny dzieci miały okazje zaprzyjaźnić się również z pięknym osiołkiem. Po wyczerpującym dniu wróciliśmy do naszej bazy na Brdyujściu, gdzie pozostało nam tylko zjedzenie obiadu.

Czwartek poświęciliśmy na wycieczki. Jeśli chodzi o pierwszy turnus to wyznaczyliśmy sobie kierunek Chojnice. Zaczęliśmy oczywiście od Aquaparku, gdzie korzystaliśmy z wszystkich dostępnych atrakcji. Kolejne kroki skierowaliśmy do pizzerii w celu zjedzenia posiłku regencyjnego. Po nabraniu sił do dalszej części wycieczki ruszyliśmy w kierunku pięknego rynku z neogotyckim Ratuszem Miejskim otoczonym kamienicami z pięknymi fasadami. Przed opuszczeniem tego uroczego miasta udaliśmy się jeszcze na stadion Chojniczanki Chojnice i wykończeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Bydgoszczy.

Na drugim turnusie udaliśmy się do otwartego centrum rozrywki w Fojutowie. Dzieci poza basenami miały do dyspozycji gokarty, małpi gaj oraz dmuchańce. Nie zabrakło również elementu edukacyjnego. Po intensywnej zabawie udaliśmy się obejrzeć akwedukt, słynny zabytek architektury hydrotechnicznej. Łączy on dwa cieki wodne płynące nad sobą o różnicy poziomów 9 m. Dołem akweduktu przepływa Czerska Struga, a górą Wielki Kanał Brdy. Obiekt liczy 75 metrów i jest najdłuższą tego typu budowlą w Polsce i jedną z niewielu w Europie.

Ostatni dzień poświęciliśmy na zabawy sportowe. Dzieci brały udział w grze w tenisa stołowego, w grze w palanta, w pokonywaniu toru przeszkód, w rozmaitych wyścigach rzędów oraz oczywiście w meczu piłki nożnej. Zwieńczeniem naszych półkolonii był film animowany w kinie Helios.

Cieszymy się, że mimo przeciwności losu udało się zorganizować w atrakcyjny i bezpieczny sposób kolejne półkolonie. Dziękujemy rodzicom za zaufanie, a dzieciakom za uśmiechy, bo to najbardziej motywuje nas do dalszych działań!!!

Nie planujcie pierwszego tygodnia ferii zimowych, my zaplanujemy za Was!!!

Sponsor tytularny:

Sponsor:

Patronat medialny:

Partnerzy: