Far far away, behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts

Zapraszamy na BEZPŁATNE zajęcia pokazowe!
Zgłoś chęć udziału - skontaktujemy się z Tobą i przekażemy szczegóły!

O nas

Akademia Piłkarska Małych Mistrzów została założona przez pasjonatów i miłośników piłki nożnej. Posiadamy wykształcenie pedagogiczne oraz trenerskie, a przede wszystkim doświadczenie w pracy z dziećmi. W dobie wiecznego przesiadywania przy komputerze lub z telefonem w ręku , pragniemy nakłonić dzieci do aktywnego spędzania czasu. Głównym celem naszej akademii jest przekazanie i zaszczepienie u najmłodszych miłości do sportu.

Miejsce funkcjonowania naszej akademii to Brdyujście, jedna z dzielnic Bydgoszczy położona w miejscu ujścia Brdy do Wisły, ale zajęcia odbywają się też w różnych częściach Fordonu. Na terenie osiedla Brdyujście znajduję się m.in. tor regatowy, który przez wiele lat był krajowym centrum sportów wodnych. Jako ciekawostka można dodać, że w 1939 roku na Brdyujściu mieścił się port Oddziału Wydzielonego rzeki Wisły, który był oddziałem Polskiej Marynarki Wojennej wydzielony pod koniec marca 1939 roku z Flotylli Rzecznej Marynarki Wojennej.

Na terenie dzielnicy nie jest prowadzona żadna działalność sportowo-rekreacyjna tego typu. Zależy nam żeby AP Małych Mistrzów była miejscem, z którym będzie się utożsamiała i identyfikowała lokalna społeczność. Bardzo dużym plusem lokalizacji jest to, że Brdyujście graniczy z największym osiedlem w Bydgoszczy jakim jest Fordon co stanowi potencjał rozwoju akademii.

W związku z przywiązaniem się do miejsca działania naszej Akademii postanowiliśmy nawiązać do historii osiedla. Zdecydowaliśmy się, nazwać nasze grupy w poszczególnych kategoriach wiekowych stopniami wojskowymi funkcjonującymi w marynarce wojennej.

Cele akademii:

Aktywność

Ćwiczenia w najmłodszych grupach mają zawsze charakter gier i zabaw w formie torów przeszkód. W taki sposób przyzwyczajamy dzieci do aktywnego spędzania czasu i pracujemy nad ich prawidłowym rozwojem fizycznym, koordynacją ruchową i zwinnością oraz zachowaniem poprawnej postawy.

Umiejętności

W starszych grupach treningi są przeprowadzane pod kątem zdobywania umiejętności czysto piłkarskich.

Gra zespołowa

Gra w zespole rozwija Wasze pociechy również pod względem społecznym. Dzieciaki przynależą do grupy, mają wspólne zainteresowania, rywalizują i uczą się od siebie.

Dyscyplina

Treningi uczą dyscypliny i punktualności.

Zabawa

Akademia ma stanowić świetną zabawę dla dzieciaków, bo to one są u nas najważniejsze!

Dla kogo działamy?

Aktualnie prowadzimy nabór roczników 2018, 2017, 2016, 2015, 2014 i 2013.

Zajęcia odbywają się zarówno dla Chłopców i Dziewczynek.

Z jakiego powodu warto postawić na nas?

W czasach ciągłego przesiadywania przy komputerze lub z telefonem w ręku, pragniemy nakłonić dzieci do aktywnego spędzania czasu. Bo sport to zdrowie. Jesteśmy teamem, który swoich działań nie kończy wraz z końcowym gwizdkiem treningu. Do każdego z Dzieci podchodzimy indywidualnie, dbając o różnorodność zajęć sportowych i rozwijanie umiejętności piłkarskich.

Co mówią o nas rodzice i dzieci?

Sponsor tytularny:

Sponsor:

Patronat medialny:

Partnerzy: